Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku obchodzimy  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek   w życiu szkoły.

Hasłem tegorocznych obchodów jest: „Z książką Ci do twarzy”.

Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała wiele działań i konkursów dla uczniów:

1. QUIZ – „ulubione książki z dzieciństwa naszych wychowawców”- dla uczniów klas II-VIII.
  2. By czytać się chciało, zrób zakładkę wspaniałą – konkurs dla uczniów klas I-II.
  3. Mój ulubiony bohater książkowy – konkurs plastyczny dla uczniów klas III.
  4. Za górami, za lasami czyli …baśń – konkurs literacki dla uczniów klas IV-VI.
  5. Z książką mi do twarzy – konkurs fotograficzny dla uczniów klas VII-VIII.
  6. Dzień z niespodzianką w bibliotece – 23.10.20r.
  7. „KSIĄŻKI NASZYCH NOBLISTÓW” – zapraszamy do obejrzenia wystawy od 20.10.20r.
  8. Tradycyjnie wyłonimy Najlepszego październikowego czytelnika.
  9. Uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych i drugich na czytelników szkolnej biblioteki.

Regulaminy i szczegółowe informacje dotyczące konkursów zamieszczone będą na stronie szkoły w zakładce BIBLIOTEKA i w bibliotece.

Zapraszamy do udziału w konkursach!

Do zobaczenia w naszej bibliotece!