Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W środę 26 maja rozpoczyna się XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem:  „Lubimy czytać polskich autorów!”. Potrwa do 2 czerwca .

PODAJEMY PROGRAM OGÓLNOPOLSKICH WYDARZEŃ ONLINE

(transmisje: fb.com/calapolskaczytadzieciom)

26 maja (środa)

13.00: Inauguracja XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!” Startuje „ Lokomotywa”

15.00: Mama-pisarka!- rozmawiają Iwona Chmielewska, Joanna M. Chmielewska, Barbara Gawryluk, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Barbara Kosmowska, Katarzyna Terechowicz oraz Elżbieta Olszewska.

27 maja (czwartek)

13.00: Lubimy czytać polskich autorów! – Spotkanie z pisarzem Wojciechem Widłakiem, autorem książki „Pan Kuleczka”

28 maja (piątek)

13.00: Lubimy czytać polskich autorów! – spotkanie z pisarką Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, autorką książki „Florka. Z pamiętnika ryjówki” i „ „Florkę. Z pamiętnika  ryjówki” czyta Katarzyna  Żak.

29 maja (sobota)

13.00: Lubimy czytać polskich autorów! – spotkanie z pisarzem Grzegorzem Kasdepke, autorem książek „Detektyw Pozytywka” oraz „Kacperiada” . „Detektywa Pozytywkę” Grzegorza Kasdepke czyta Cezary Żak.

30 maja (niedziela)

13.00: Lubimy czytać polskich autorów! – spotkanie z pisarką Joanną Fabicką, autorką książki „Rutka” . „Rutkę” Joanny Fabickiej czyta Teresa Lipowska.

31 maja (poniedziałek)

13.00: Lubimy czytać polskich autorów! – spotkanie z pisarzem Marcinem Koziołem, autorem książki „Tajemnica przeklętej harfy” .

„Tajemnicę przeklętej harfy” czyta Joanna Racewicz.

1 czerwca (wtorek)

13.00: Lubimy czytać polskich autorów! -spotkanie z pisarką Barbarą Kosmowską, autorką książek „Pozłacana rybka” oraz „Gwiazda z pierwszego piętra. „Pozłacaną rybkę” Barbary Kosmowskiej czyta Anna Czartoryska-Niemczycka.

15.00: Kiedy byłem małym chłopcem… -spotkanie z autorami książek; m.in. Pawłem Beręsewiczem, Wojciechem Cesarzem, Grzegorzem Kasdepke, Marcinem Koziołem, Michałem Rusinkiem, Tomaszem Samojlikiem, Łukaszem Wierzbickim.

2 czerwca (środa)

11.00: Lubimy czytać polskich autorów! – Spotkanie z autorami opowiadań z tomu „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”: Pawłem Beręsewiczem, Wojciechem Cesarzem, Barbarą Kosmowską, Katarzyną Ryrych, Katarzyną Terechowicz.

Rozmowom z Autorami towarzyszyć będą spotkania z bohaterami książek oraz konkursy i niespodzianki.