Zagraj w zielone!

Dawno, dawno temu grywało się w „zielone”. Kiedy padało pytanie: „Grasz w zielone?”, odpowiadaliśmy: „Gram”, na kolejne pytanie: „Masz zielone? – „Mam” . Następnie należało pokazać zielony przedmiot. Jeśli ktoś nie miał przy sobie niczego zielonego, dawał fanta lub wykonywał zabawne polecenie kolegów. Możecie spróbować tej zabawy. Na pewno przydadzą się wtedy „zielone” książki, które znajdziecie na wystawce w bibliotece szkolnej.

22 kwietnia to święto Naszej Planety, obchodzone na całym świecie. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest „Działanie na rzecz klimatu”. 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Z tej okazji proponujemy naszym czytelnikom interesującą zabawę. Zieleń kojarzy się z przede wszystkim z życiem, harmonią, naturą i bliskim kontaktem z nią.