Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Od 1967 roku, w okolicach urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, 2 kwietnia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który ma wzbudzić zamiłowanie do czytania i zwrócić uwagę na książki dla dzieci.

Od tamtej pory, co roku, gospodarzem święta jest inne państwo. Decyduje o temacie i zaprasza wybitnego autora z kraju goszczącego do napisania wiadomości do dzieci na całym świecie oraz znanego ilustratora do zaprojektowania plakatu. Materiały te są wykorzystywane na różne sposoby do promowania książek i czytelnictwa.

IBBY United States jest sponsorem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci 2021.

W tym szczególnym czasie pandemii mamy  okazje  nadrobić z naszymi dziećmi zaległości w budowaniu więzi, a doskonałym sposobem na to jest wspólna lektura.

Biblioteka wychodzi  Państwu  naprzeciw w tym trudnym okresie.

Zachęcamy do wypożyczania książek poprzez wcześniejsze ich zamówienie.

Czytajmy na zdrowie!